Przedszkole dla dzieci z autyzmem w Bydgoszczy

Jesteśmy pierwszym niepublicznym przedszkolem terapeutycznym w Bydgoszczy (i na terenie województwa Kujawsko-Pomorskiego) skierowanym do dzieci o specjalnych potrzebach edukacyjnych i terapeutycznych. Przedszkole Krajowego Towarzystwa Autyzmu z Oddziałem w Bydgoszczy znajduje się przy ulicy Śniadeckich 23. Dogodna lokalizacja pozwala na łatwy i szybki dojazd do przedszkola zarówno samochodem, jak i innymi środkami komunikacji.

W naszym przedszkolu każde dziecko otrzyma codzienną profesjonalną opiekę, jednocześnie czując komfort i bezpieczeństwo. Dzięki naszej terapii, która łączy naukę i zabawę, dziecko lepiej pozna i zrozumie otaczający go świat, dzięki czemu zyska umiejętności, które pomogą mu w dalszym życiu wśród rówieśników. Przedszkole terapeutyczne dla dzieci z autyzmem Krajowego Towarzystwa Autyzmu w Bydgoszczy to miejsce, w którym każde dziecko odkryje w sobie ukryte talenty i potencjał.

Kształcenie specjalne – na czym polega?

Nasze przedszkole dla dzieci z autyzmem prowadzi zajęcia objęte kształceniem specjalnym. Kształceniem specjalnym muszą być objęte dzieci, które posiadają zaburzenia i odchylenia rozwojowe wymagające specjalnej organizacji ich nauczania i metod pracy. Kształcenie specjalne ma na celu usprawnienie zaburzonych funkcji, które występują u dziecka – to, w jaki sposób będzie ono prowadzone zależy od rodzaju i stopnia zaburzenia.

Potrzebę kształcenia specjalnego wydaje się na podstawie specjalistycznych badań. Mogą to być zajęcia z psychologiem, zajęcia logopedyczne, zajęcia SI (integracji sensorycznej) lub zajęcia rewalidacyjne. W naszym przedszkolu oferujemy zajęcia prowadzone zgodnie z podstawą programową Ministerstwa Edukacji Narodowej. Zajęcia są prowadzone przez doświadczonych terapeutów SI, fizjoterapeutów, logopedów i terapeutów GPS, w porozumieniu z terapeutami indywidualnymi dzieci. Nasze przedszkole dla dzieci z autyzmem w Bydgoszczy dostosowuje program zajęć do aktualnych możliwości rozwojowych dziecka, zapewniając mu prawidłowy, dopasowany do jego potrzeb rozwój.

Dla kogo kształcenie specjalne?

Nasze przedszkole skupia się na kształceniu specjalnym dzieci z autyzmem. Tego typu nauczanie obejmuje jednak dzieci z prawie każdymi zaburzeniami i odchyleniami rozwojowymi. Do tych szczególnych zaliczyć można:

dzieci niesłyszące lub słabo słyszące

dzieci niewidome lub słabo widzące

dzieci z zaburzeniami psychicznymi

dzieci z niepełnosprawnością ruchową

dzieci z upośledzeniem umysłowym w stopniu lekkim, umiarkowanym lub znacznym

dzieci z chorobami przewlekłymi

dzieci, które są niedostosowane społecznie, z zaburzeniami zachowania

Przedszkole terapeutyczne – dlaczego warto?

Przedszkole terapeutyczne dla dzieci z autyzmem może dać ogromne możliwości. W porównaniu z przedszkolem publicznym, gdzie jest tłoczno, nie ma dodatkowego personelu, a program nauczania jest zdecydowanie zbyt chaotyczny i wymagający, Twoje dziecko w naszym przedszkolu będzie mogło się rozwijać i przyswajać wiedzę w swoim indywidualnym tempie. Dzieci z autyzmem wymagają szczególnej uwagi i opieki, dlatego nasi specjaliści prowadzą zajęcia w taki sposób, aby dziecko miało szansę na poznanie otaczającego go świata na własnych zasadach.

Nasze przedszkole zapewnia bezpieczeństwo i komfort podczas zajęć terapeutycznych. Jako pierwsze przedszkole dla dzieci z autyzmem w Bydgoszczy i województwie Kujawsko-Pomorskim jesteśmy wyposażeni w najnowocześniejszy sprzęt służący do nauki i zabawy. Posiadamy również plac zabaw i ogród, w którym dzieci mogą się bawić i uczyć jednocześnie. Współpracujemy także z punktem przedszkolnym w MDK 4 w Bydgoszczy.

Kadra naszego przedszkola organizuje zajęcia wykorzystujące niedyrektywne formy terapii, które opierają się na podążaniu za dzieckiem i budowaniu z nim relacji. Wszystko odbywa się w takiej formie, aby dziecko nie czuło się zagrożone ani pod żadną presją – przedszkole ma przede wszystkim im pomóc porozumiewać się z rówieśnikami, aby w przyszłości nie miały z tym problemów.

Warto wspomnieć, że lokalizacja naszego przedszkola jest dogodna dla rodziców odwożących pociechy do placówki – przed jej wejściem jest duży parking samochodowy, a w pobliżu budynku znajduje się przystanek autobusowy.

Poznaj nasze przedszkole dla dzieci z autyzmem bliżej – odwiedź naszą placówkę w Bydgoszczy i dowiedz się, jak wyglądają nasze zajęcia (i cennik). Możesz również do nas zadzwonić lub napisać – jesteśmy dostępni pod telefonem, mailem oraz na Facebooku. Bydgoszcz, ul. Śniadeckich 23 – zapraszamy!