Niepubliczna Szkoła Podstawowa dla Dzieci z Zaburzeniami Rozwojowymi w Bydgoszczy.

Specjalizujemy się w kształceniu specjalnym dla dzieci z autyzmem, z zespołem Aspergera i innymi stopniami orzeczenia niepełnosprawności. Jako czołowa szkoła terapeutyczna na terenie Bydgoszczy, jak i całego województwa Kujawsko-Pomorskiego, możemy zapewnić Państwa dzieciom komfortowe warunki, przyjazną atmosferę i dogodne predyspozycje do ich prawidłowego rozwoju. W naszej szkole poczują się, jak w drugim domu!

Nasza szkoła specjalna widnieje w systemie informacji oświatowej SIO. Warto zaznaczyć, że jest pierwszą taką szkołą w regionie Bydgoskim (i Kujawsko-Pomorskim), skierowaną do dzieci i młodzieży posiadających aktualne orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego z uwagi na: autyzm, autyzm atypowy, zespół Aspergera, sprzężone niepełnosprawności.

Ideą naszej szkoły jest łączenie terapii dla dzieci z procesem edukacji oraz stworzenie placówki, w której nauka może być przyjemna. Nasza szkoła to miejsce, w którym każde dziecko z autyzmem (i nie tylko) poczuje się bezpiecznie. Dzięki temu, że szkoła posiada kameralne warunki, dziecko będzie miało okazję się uczyć szybciej i sprawnej niż w zatłoczonej i głośnej placówce publicznej.

Proces terapii w naszej szkole jest zindywidualizowany i dostosowany do potrzeb każdego ucznia. Odbywa się w komfortowych i bezpiecznych warunkach zapewniających radość uczenia się. Nasza szkoła z łatwością i przyjemnością oprowadza dzieci po otaczającym ich świecie – tłumaczymy im jak on funkcjonuje, jak się w nim zachować w danych sytuacjach i czego unikać.

Terapie dla dzieci w naszej szkole mają za zadanie przygotować dzieci z autyzmem na to, co przyniesie im codzienne życie w naszym społeczeństwie, jednocześnie nie zapominając o ich potrzebach i pragnieniach. Dzięki wyspecjalizowanej kadrze terapeutów, która funkcjonuje w naszej szkole specjalnej, mogą liczyć na wsparcie, zrozumienie i tolerancję. Zależy nam, aby każde dziecko opuszczające mury naszej szkoły miało poczucie, że jest wyjątkowe i samodzielne.

Wszystkie sale w naszej szkole są wyposażone w nowoczesny sprzęt, przeznaczony zarówno do ćwiczeń, jak i do zabawy. Pozwala im on na rozwinięcie potrzebnych i praktycznych umiejętności, ulepszenie ich koordynacji ruchowej, a także na rozwinięcie ich wyobraźni i kreatywnego myślenia. Nasza szkoła stale poszerza swój asortyment, aby pomóc dzieciom w nauce i umilić czas podczas zabawy.

Jakie możliwości daje Szkoła Specjalna

Szkoła specjalna charakteryzuje się tym, że jej klasy liczą sobie małą ilość osób. Mało liczne klasy są szczególnie polecane dzieciom z autyzmem, ponieważ mają wtedy komfortowe warunki do rozwinięcia swojego całego potencjału. W kameralnym towarzystwie dziecko czuje się bezpieczne, nie odczuwa stresu i ma większą szansę się wykazać. Szkoła specjalna daje takie możliwości, jakie szkoła publiczna nigdy nie będzie w stanie przekazać.

Nasza szkoła zapewnia również świetlicę szkolną. Nasza szkoła jest otwarta dla każdego dziecka mieszkającego w Bydgoszczy oraz na terenie całego województwa Kujawsko-Pomorskiego. Aby poznać lepiej naszą kadrę, ofertę edukacyjną (i jej cennik) oraz warunki zapisania dziecka do szkoły prosimy o kontakt telefoniczny, mailowy, osobisty w naszej szkole lub poprzez formularz kontaktowy.